top of page

ПРО ЛАБОРАТОРІЮ

Відділ хіміко-токсикологічний з мікологією
Завідувач відділу - Антоненко Валентина Михайлівна
Телефон: 61-13-82
e-mail: vetlabsumy@ukr.net

Спеціалісти відділу проводять дослідження сировини, харчових продуктів рослинного та тваринного походження, ґрунту, води за показниками якості та безпеки:
- вміст важких металів (свинець, кадмій, мідь, цинк, арсен, ртуть), дослідження проводяться методом ААС за допомогою атомно-абсорбційних спектрофотометрів AAS-30 та Varian;
- залишкова кількість пестицидів (ХОС, ФОС, карбаматна група, синтетичні піретроїди) - методами тонкошарової та газової хроматографії;
- поліхлоровані бефініли, тригліцериди жирних кислот - методом газової хроматографії на газових хроматографах Egilent та Селміхром;
- на вміст мікотоксинів (афлатоксин В1, М1, охратоксин А, зеараленон, Т-2 токсин, дезоксиніваленол, патулін проводять методом тонкошарової хроматографії та на імуноферментативному аналізаторі.
- фізико-хімічні показники.
Також у відділі проводяться роботи по діагностиці та профілактиці отруєнь, мікозів, мікотоксикозів та порушення обміну речовин.

Відділ радіологічний
Завідувач відділу – Довжик Любов Михайлівна
Телефон: 61-13-82
e-mail: vetlabsumy@ukr.net

Відділ оснащений сучасним спектрометричним обладнанням. Згідно сфери акредитації проводить радіологічні дослідження (випробування) харчових продуктів кормів, води тощо на визначення радіонуклідів 137 Cs, 90 Sr спектрометричним методом на відповідність:
ГН 6.6.1.1-130-2006 «Допустимі рівні вмісту радіонуклідів 137 Сs і 90 Sr у продуктах харчування та питній воді; нормам радіаційної безпеки України;
ДСТУ, технічним умовам, методичним вказівкам.

Відділ бактеріологічний
Завідувач відділу – Пархоменко Марія Вікторівна

Відділ проводить діагностику інфекційних захворювань бактеріальної етіології хвороб тварин, птиці, риб та бджіл:
- виділення та ідентифікацію збудників інфекційних хвороб;
- визначення чутливості мікроорганізмів до антибактеріальних препаратів;
- дослідження молока на мастити;
- дослідження патологічного та біологічного матеріалу;
- дослідження сперми;
- дослідження об’єкти навколишнього середовища, посліду;
- санітарно-бактеріологічна оцінка рибогосподарських водоймищ;
- санітарно-зоогігієнічні дослідження об’єктів навколишнього середовища;
- контроль якості дезінфекції та ін.

Сектор мікробіологічних досліджень займається дослідженням харчової продукції та кормів на показники якості і безпеки (КМАФАнМ, ТАФАнМ, загальну бактеріальну забрудненість, БГКП, E.coli, ентеробактерії, сальмонели, токсиноутворюючі анаероби, сульфітредукуючі клостридії, Listeria monocytogenes, Proteus vulgaris, Staphylococcus aureus тощо); мікробіологічні дослідження води, санітарно-зоогігієнічних показників. На базі відділу також проводиться виявлення залишкових кількостей антибіотиків мікробіологічним методом та методом ІФА; оцінка органолептичних та фізико-хімічних показників в харчових продуктах (м'ясо, молоко, риба, мед, рослинна продукція), паразитологічна оцінка риби.
Сектор державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи
Сектор здійснює обов’язковий державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпекою підконтрольною продукцією, в тому числі харчових продуктів тваринного та рослинного походження та дотримання ветеринарно-санітарних правил торгівлі на ринках.
Проводить огляд і ветеринарно-санітарну експертизу м’яса, інших продуктів забою усіх видів сільськогосподарських і промислових тварин, тушок свійської птиці, молока, молочних продуктів, меду, яєць, м’ясних виробів, тваринних та рослинних жирів, консервів, грибів, ягід, овочів, фруктів, солінь та іншої продукції тваринного та рослинного походження відповідно до порядку установленому діючим правилами ветеринарно-санітарної експертизи.
ДЛВСЕ м.Суми, вул. Засумська, 2
ДЛВСЕ м.Суми, вул. Інтернаціоналістів, 21
ДЛВСЕ м.Суми, вул. СКД
ДЛВСЕ м.Суми, проспект Курський, 133
ДЛВСЕ м.Суми, площа Привокзальна 2/1
ДЛВСЕ м.Білопілля, Торгова площа, 19

Відділ патоморфологічний

Завідувач відділу – Косік Світлана Іванівна
Телефон: 61-13-82
e-mail: patsumy@ukr.net

Основними напрямками роботи відділу є: діагностична та організаційна робота.
Діагностична робота - захворювання інфекційної та незаразної етіології. Вона здійснюється загально прийнятими патоморфологічними методами (патологоанатомічні, гістологічні)
Патологоанатомічні дослідження включають: патологоанатомічний розтин трупів тварин, огляд ізольованих органів.
Гістологічні дослідження проводяться з метою діагностики інфекційних захворювань.
В структуру відділу входить:
Сектор приймання патологічного матеріалу
Основні завдання:
Приймання, ідентифікація та реєстрація патологічного/біологічного матеріалу/об’єктів навколишнього середовища; передача у структурні підрозділи для дослідження, виписка замовлення на оплату за проведення лабораторних досліджень видача звітів про результати досліджень.
Надання консультацій щодо проведення лабораторних досліджень та їх вартості;
Сектор паразитологічний з іхтіопатологією
Основні завдання:
Проведення лабораторно-діагностичних досліджень захворювань тварин, риби, птиці , бджіл та факторів, які спричинили їх виникнення;
Надання консультацій по боротьбі з паразитарними захворюваннями.
Працівники відділу професійно підготовлені, мають вищу та середню спеціальну освіту, пройшли відповідну підготовку на курсах післядипломного
навчання та володіють сучасними методами досліджень.

Відділ організації моніторингових досліджень, реєстрації зразків та оформлення документів

Завідувач відділу: Ушкаленко Ніна Григорівна

Телефон відділу: (0542) 609-585

Приймання зразків харчових продуктів, сировини тваринного та рослинного походження, кормів, води питної на дослідження, їх ідентифікація, оформлення та видача експертних висновків.

Приймання заявок на вимірювання фізичних факторів об’єктів довкілля та оформлення протоколів вимірювання.

Відбір зразків харчових продуктів, сировини тваринного та рослинного походження, кормів,

води питної.

Відділ вірусологічний
Завідувач відділу – Леонтьєв Віталій Анатолійович
e-mail: vetlabsumy@ukr.net

Однією з основних завдань роботи фахівців відділу вірусологічного є діагностика інфекційних хвороб та здійснення програми Державного моніторингу щодо недопущення особливо небезпечних хвороб тварин.
Відділ проводить діагностичні дослідження по виявленню збудників інфекційних хвороб, а саме: сказу, високопатогенного пташиного грипу, хвороби Ньюкасла, африканської чуми свиней та класичної чуми свиней. Дослідження проводяться методами ПЛР, РЗГА, МФА (РІФ).
Відділ укомплектований необхідним сучасним обладнанням, в т.ч. для виділення, ампліфікації та детекції результатів ПЛР в режимі реального часу. Устаткування відповідає найсучаснішим вимогам молекулярної лабораторії. Прилади дозволяють проводити дослідження з використанням вітчизняних і закордонних тест-систем, адаптованих до устаткування, що забезпечує високу достовірність отриманих результатів.

Відділ метрологічного забезпечення та управління якістю
Відділ організовує проведення в установленому порядку калібрування, технічне обслуговування та ремонт засобів вимірювальної техніки, випробувального та допоміжного обладнання.
Проводить актуалізацію НД. Контроль поточного стану документації СУ, збереження та облік, перегляд, актуалізація та поширення документів (зовнішніх і внутрішніх).
Попередження можливих невідповідностей (підготовка до аналізу, реєстрація запобіжних дій, моніторинг їх реалізації та визначення ефективності).
Аналізування результатів участі лабораторії в міжлабораторних порівняльних випробуваннях. Аналізування з вищим керівництвом системи управління якості. Впровадження та підтримання системи управління відповідно до сфери діяльності, підтримання визначеної політики та цілей, забезпечення функціонування системи управління, та постійне її вдосконалення.
Відділ проводить вимірювання фізичних факторів шум, освітленість, параметри мікроклімату, вимірювання хімічних факторів.

Відділ імунологічний
Завідувач відділу Гапич Євгенія Юріївна

Спеціалісти відділу імунологічного займаються діагностикою наступних інфекційних хвороб тварин:
лептоспіроз – РМА на 8 діагностичних штамів лептоспір;
бруцельоз – РБП, РЗК, РА, ІФА;
лейкоз – РІД, ІФА;
інфекційна анемія коней (ІНАН) – РДП;
сап – РЗК;
парувальна хвороба – РЗК;
інфекційний епідидиміт баранів – РТЗК;
лістеріоз – РЗК;
хламідіоз тварин та птиці – ІФА, РЗК.

Лабораторія приймає участь у міжлабораторних порівняльних випробуваннях з перевірки кваліфікації «ВЕТ-ТЕСТ», «ПРОФ-ТЕСТ».

bottom of page